Przejdź do treści

Ogólnopolska Konferencja - 6.03.2024

Nowoczesne kształcenie w zawodzie technik logistyk i w zawodach pokrewnych

Opole, ul. Mikołajczyka 16, aula w budynku Politechniki Opolskiej „Łącznik”

Dla nauczycieli/wykładowców

Dlaczego jest tak duże zainteresowanie utworzeniem laboratoriów logistycznych ?

Praktyczna nauka:

Laboratoria logistyczne umożliwiają praktyczne nauczanie nowoczesnych technologii wykorzystywanych w Przemyśle 4.0. Dzięki temu uczniowie i studenci mogą zdobyć doświadczenie, niezbędne w przyszłej pracy.

Nowoczesne metody nauczania:

Laboratoria logistyczne pozwalają na wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, takich jak symulacje magazynu czy stanowisk montażowych wyposażonych w najnowsze systemy logistyczne.

Współpraca z firmami:

Laboratoria logistyczne pozwalają na nawiązanie współpracy z firmami udostępniającymi swoje know-how do celów dydaktycznych i naukowych. Dzięki temu nauczyciele i wykładowcy mogą poznać realia pracy w firmach logistycznych i produkcyjnych oraz zdobyć cenne kontakty biznesowe.

Rozwój kariery:

Laboratoria logistyczne pozwalają na rozwój kariery nauczycieli i wykładowców. Infrastruktura laboratoriów pozwala nie tylko zdobyć wiedzę i doświadczenie, ale także prowadzić badania porównawcze i prace rozwojowe poszczególnych metod i systemów.

Konkurencyjność:

Laboratoria logistyczne pozwalają na zwiększenie konkurencyjności szkoły lub uczelni. Dzięki temu placówka może przyciągnąć nowych studentów oraz zwiększyć swoją pozycję na rynku.

Dla uczniów/studentów

Jakie korzyści daje uczestnictwo w szkoleniach studentom i uczniom?

Prezentacje:

Wykłady i prezentacje umożliwiają zdobycie wiedzy na temat najnowszych trendów i innowacji w dziedzinie logistyki i produkcji.

Rozwiązania:

Studenci i uczniowie mogą porównywać wady i zalety poszczególnych rozwiązań, a rozumiejąc ich specyfikę uczą się właściwego łączenia metod wskazywania miejsc magazynowych z różnymi sposobami kwitowania i kontroli poboru.

Kariera zawodowa:

Szkolenia są okazją do zdobycia cennych wskazówek dotyczących kariery zawodowej, a uczestnictwo w konferencjach jest świetnym sposobem na poszerzenie horyzontów i rozwijanie zainteresowań.

Praktyki:

Spotkania ze specjalistami z branży, umożliwiają nawiązanie kontaktów ułatwiających znalezienie firmy do odbycia praktyk czy znalezienia przyszłego pracodawcy.